Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępówRozstępy są to podłużne pasma pomarszczonej skóry, które powstają w wyniku rozciągnięcia skóry do jej granic, co najczęściej ma miejsce przy zmianach hormonalnych organizmu, ciąży, otyłości, a także przy szybkim wzroście w czasie okresu dojrzewania. Fibroblasty są odpowiedzialne za tworzenie białek elastyny i kolagenu, tak ważnych do utrzymania zdrowej, jędrnej i napiętej skóry.  W wyniku dynamicznych zmian zachodzących w skórze właściwej ciała fibroblasty mogą ulec upośledzeniu, co powoduje zaburzenie w produkcji włókien kolagenowych i elastyny, rozciągnięciu, a nawet rozerwaniu struktury komórkowej, czego konsekwencją są nieestetycznie wyglądające wrzecionowate linie. Powstawaniu rozstępów może towarzyszyć niewielki ból lub pieczenie, ale w większości wypadków jest to całkowicie nieodczuwalne.

Najczęstszymi obszarami powstawania rozstępów są okolice pośladków, brzucha, ud czy klatki piersiowej, ale mogą się one również pojawić na plecach czy ramionach.

Przed zabiegiem

Celem terapii jest sprawienie, aby rozstępy na skórze stały się nie do odróżnienia od zdrowej skóry. W celu uzyskania takiego efektu może być konieczne wykonanie od 3 do 5 zabiegów, które należy powtarzać co 3-4 tygodnie.

W trakcie konsultacji medycznej lekarz określa, jakie badania należy wykonać do zabiegu. Wśród przeciwskazań do zabiegu wymienia się:

– ciążę
– intensywną opaleniznę
– chorobę nowotworową
– wrażliwość na światło i przyjmowanie preparatów światłouczulających np. retinol, nagietek, wit. C
– implanty, wypełniacze lub nici medyczne niewchłanialne, znajdujące się w obszarze poddawnym zabiegowi

Zabieg usuwania rozstępów może wymagać znieczulenia odpowiednim kremem, jeśli zastosowane parametry mogą powodować dyskomfort u pacjenta. Przy niższych częstotliwości i mocy lasera medycznego znieczulenie nie jest wymagane.

Opis zabiegu

Usuwanie rozstępów w Jeleniogórskim Centrum Terapii Laserowej jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologii lasera frakcyjnego eCO2, który daje doskonałe efekty u pacjentów, mających rozpoznane znaczne zmiany skóry. Dla pacjentów, u których obszar występowania rozstępów jest niewielki można zastosować laser erbowy Dermablate Effect, który nie wymaga głębokiej ingerencji w powłokę skóry.

Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana, a jeśli wymagają tego parametry terapeutyczne, nakładana jest maść znieczulająca. Podczas zabiegu tkanka skóry jest odparowywana do jej zdrowego i normalnego poziomu, tak aby różnica pomiędzy powstałymi pęknięciami na skórze, a jej naturalną powierzchnią stała się całkowicie nieodróżnialna. Gwarancją dopasowania odpowiedniej ilości impulsów do potrzeb terapii jest wykorzystanie skanera, który najpierw oznacza obszar poddany działaniu lasera, a następnie wysyła sekwencję mikroimpulsów do wybranego pola. Następnie skaner lasera jest przesuwany na sąsiednią część skóry. Takie postępowanie zabiegowe redukuje do minimum możliwość oparzenia podczas terapii.

Po zabiegu

Po przeprowadzeniu zabiegu na skórze zauważalne jest obrzęknięcie i zaczerwienie, które jednak ustępuje po kilku dniach. W celu wspomożenia procesu regeneracji stosuje się zimne okłade oraz inne środki zalecone przez lekarza w celu przyśpieszenia rekonwalescencji. Po kilku dniach w miejscu przeprowadzenia terapii mogą pojawić się strupki oraz przejściowe zbronzowienie skóry. Widoczene rezultaty wykonania zabiegu zanikają po 7  dniach

Pierwsze zauważalne efekty po zabiegu można zaobserwować w okresie od 2 do 4 tygodni po zabiegu, kiedy kolagen w obszarze poddanym zabiegowi zostanie wstępnie przetworzony, aczkolwiek należy pamiętać, że kompletny cykl przetworzenia kolagenu trwa około 1 roku czasu.

Orientacyjna cena zabiegu:  500 – 1000 zł