Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa polega na stosowaniu impulsów światła o określonej długości fali, które są absorbowane przez melaninę – barwnik znajdujący się w mieszku włosowym. Energia świetlna, która jest emitowana przez laser, przekształca się w ciepło, które niszczy mieszki włosowe i uniemożliwia ponowne ich odrastanie. Depilacja laserowa  wymaga  kilku zabiegów, ponieważ jedynie włosy znajdujące się w fazie wzrostu są niszczone przez laser, a każdy włos przechodzi przez trzy fazy wzrostu.

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej należy skonsultować się z lekarzem, który oceni kondycję skóry i zaproponuje odpowiednią procedurę. Warto również pamiętać, że depilacja laserowa jest zabiegiem inwazyjnym i może wiązać się z pewnymi ryzykami i skutkami ubocznymi, takimi jak zaczerwienienia, pieczenie, obrzęk czy blizny.

Przebieg zabiegu laserowej depilacji

Zabieg poprzedzony jest konsultacją medyczną. Podczas rozmowy z pacjentem, lekarz ocenia typ i stan  skóry oraz włosów. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, dobiera się odpowiednie parametry wiązki lasera. Wybrane partie skory są naświetlane laserem diodowym. Działanie lasera na skórę porównywane jest przez pacjentów do kłucia, mrowienia lub swędzenia. Podczas zabiegu laserowej depilacji bikini lub pach można odczuć mocniejsze działanie lasera. Zabieg, w zależności od wielkości obszaru, trwa od 10 minut do 1,5 godziny. Po zabiegu depilacji laserowej mogą pojawić się lekkie zaczerwienienia, które znikną po kilkunastu godzinach. Ważne jest, by miejsca poddane zabiegowi odpowiednio nawilżać tłustym kremem pielęgnacyjnym. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się opalać i stosować preparatów o działaniu złuszczającym. Bezpośrednio po epilacji laserowej nie wolno nowych wyrastających włosków usuwać pęsetą ani za pomocą wosku kosmetycznego.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed planowanym zabiegiem, należy umówić się na konsultację medyczną. Podczas badania lekarz oceni stan skóry, przeprowadzi wywiad z pacjentem i jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań medycznych, będzie można przystąpić do zabiegu depilacji laserowej. Przed zabiegiem, skóra musi być gładko ogolona. W dniu zabiegu skóra nie może być posmarowana kremem, balsamem. Przy laserowej depilacji pach, nie wolno korzystać z dezodorantów. Dzień przed epilacją, nie można wykonywać zabiegów złuszczających skórę i peelingów.
Często przed zabiegami depilacji wąsika, stref bikini, czy pach stosuje się maść znieczulającą, aby zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu.

Depilacja laserowa 

Zabieg polega na wysyłaniu intensywnego strumienia energii w głąb skóry (kilka milimetrów) do poszczególnych mieszków włosowych. Melanina, zawarta w korzeniu wchłania promienie lasera, co uniemożliwia jego wzrost w przyszłości. Podczas depilacji laser przed wysłaniem impulsu energii chłodzi skórę, dzięki czemu zabieg wykonywany jest praktycznie bezboleśnie dla pacjenta. Światło lasera usuwa tylko te włosy, które podczas wykonywanego zabiegu są w trakcie wzrostu. Dlatego, aby usunąć wszystkie włoski ze skóry, należy wykonać kilka serii zabiegów w 6-8 tygodniowych odstępach czasu.

Po zabiegu

Po zabiegu depilacji laserowej, skóra może być zaczerwieniona, piekąca lub obrzęknięta. Może również wystąpić uczucie oparzenia słonecznego. Te objawy zwykle ustępują w ciągu kilku godzin do kilku dni. W okresie bezpośrednio po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ skóra jest bardziej podatna na poparzenia słoneczne. Należy również unikać stosowania kosmetyków z alkoholem lub substancjami drażniącymi. W ciągu kilku dni po zabiegu może wystąpić łuszczenie się skóry lub wyłanianie się martwego włosa. Nie należy usuwać włosów z pękniętego mieszka włosowego, ponieważ może to spowodować infekcję. W przypadku wystąpienia poważniejszych objawów, takich jak ból, krwawienie, obrzęk lub zmiana koloru skóry, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania do zabiegu

ciąża i karmienie
choroby nowotworowe
epilepsja
cukrzyca
skłonności do przebarwień
skłonności do bliznowacenia skóry
infekcja skóry
bielactwo, łuszczyca
świeża opalenizna, stosowanie samoopalaczy

 

Orientacyjna cena jednego zabiegu:

Łydki 600 zł
Uda 600 – 900 zł
Nogi 1200 zł
Bikini 400 – 600 zł
Pachy 200 – 300 zł
Ręce 400 – 800 zł
Plecy 1000 – 1400 zł
Wąsik –  200 zł
Broda – 200 – 250 zł
Cała twarz –  600 zł