Umów się na bezpłatną konsultację
75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Ginekomastia

Atrakcyjne ceny na zabiegi Vaser Lipo od 1/06 – 31/08/2017

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje, by poznać szczegóły oferty

⁕ ⁕ ⁕ ⁕ ⁕

Ginekomastia występuje przeważnie w okresie dojrzewania u młodych mężczyzn oraz w okresie andropauzy najczęsciej po 50 roku życia. Według najnowszych badań aż ok. 30-40% dorosłych mężczyzn boryka się z problemem przerostu gruczołów piersiowych (tzw.”kobiece piersi”), które w niektórych przypadkach mogą być obrzmiałe i sprawiać ból.W rezultacie występowania ginekomastii dochodzi do znacznego zwiększenia obszaru tkanki gruczołowej i powiększenia objętości piersi u mężczyzny – w szczególności w okolicach sutka. Najczęściej jednak spotykaną przyczyną ginekomastii jest nadmiar tkanki tłuszczowej, dlatego też zabieg ten bardzo często jest łączony z zabiegiem lipomastii. W innych przypadkach występowanie ginekomastii może być warunkowane zaburzeniami w gospodarce hormonalnej i występowaniem we krwi estrogenu lub substancji do niego zbliżonych

Ginekomastia ma przede wszystkim na celu zrekonsruowanie właściwego wyglądu klatki piersiowej u mężczyzny  oraz zniwelowanie tym samym dolegliwości natury psychologicznej, które bardzo często towarzyszą temu problemowi.

liposukcja ultradźwiękami vaser lipo
Vaser Lipo Ginekomastia

Przed zabiegiem

Aby  zabieg mógł zostać przeprowadzony należy w pierwszej kolejności umówić się na bezpłatną wizytę konsultacyjną podczas, której lekarz przeprowadzający zabieg przeprowadza wywiad medyczny oraz informuje pacjenta o kolejnych etapach zabiegu ginekomastii. Przy zabiegach tego typu konieczne jest wykonanie, następujących badań laboratoryjnych:

– hbs
– hcv
– hiv
– jonogram
– morfologia
– ob.
– usg przy zabiegach na piersi
– inne zalecone badania

Ważne jest także, aby poinformować lekarza o wszystkich lekach regularnie przyjmowanych przez osobę zainteresowaną zabiegiem. Do 10 dni przed zabiegiem nie wolno spożywać leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych oraz przeciwgorączkowych, a także ograniczyć całkowicie spożycie alkoholu oraz palenie papierosów (jeśli dotyczy). Przed zabiegiem konieczne jest zakupienie odpowiedniej kamizelki uciskowej, która zagwarantuje właściwy proces rekonwalescencji.

Opis zabiegu

Zabieg tego typu jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent może po zabiegu udać się do domu bez konieczności pozostawania w Centrum. W pierwszej fazie zabiegu lekarz prowadzący zabieg znieczula obszar klatki piersiowej. Następnie wykonywane jest niewielkie nacięcie poprzez, które jest wprowadzana sonda liposelektywna Vaser®, mająca za zadanie rozpuścić nagromadzoną tkankę tłuszczową do formy emulsji. Tak przygotowany tłuszcz jest odsysany za pomocą kaniuli w trzeciej fazie zabiegu. Ostatnim elementem zabiegu jest wycięcie przerośniętego gruczołu, a następnie zaszycie rany. Faza ta nie zawsze ma miejsce ze względu na budowę gruczołu piersiowego, składającego się zarówno z tkanki z tłuszczowej jak i gruczołowej. Chirurgiczne wycięcie ma miejsce wtedy, jeśli samo odessanie tłuszczu byłoby nieskuteczne i pozostawiłoby wyczuwalną pod skórą grudkę.

Po zabiegu

Po zabiegu skóra w okolicach klatki piersiowej ulega znacznemu obkurczeniu, dzięki pobudzeniu znajdującego się w niej kolagenu. Jednak, aby uzyskać optymalny efekt konieczne jest noszenie specjalnej kamizelki uciskowej, aby wykluczyć możliwość nieprawidłowego zmniejszania się powierzchni skóry. Okres noszenia kamizelki uciskowej jest dopasowany indywidualnie do potrzeb pacjenta, ale w większości wypadków jest ona wymagana przez okres około 6 tygodni. Tuż po samym zabiegu widoczne jest obrzęknięcie oraz siniak, który jednak stopniowo zanika. W większości wypadków proces rekonwalescencji trwa około 4 tygodni podczas, których należy ograniczyć ćwiczenia siłowe oraz nadmierną aktywność fizyczną. Po około 7 do 10 dni od zabiegu lekarz ściąga szwy.

Orientacyjna cena zabiegu: 3000 – 4000 zł

Więcej o zabiegu na stronie: Vaser Lipo®

RF Termolifting