Umów się na bezpłatną konsultację
75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Nici liftingujące – odmładzanie skóry

Wraz z ukończeniem 30. roku życia skóra doświadcza pierwszych przemian, nici liftingujace wymagających bardziej specjalistycznej troski. Słabnące włókna kolagenowe, które ulegają rozciągnięciu są w mniejszym stopniu zdolne do utrzymywania stuktur skóry, co sprawia, iż obok pojawiających się pierwszych zmarszczek, skóra zaczyna tracić swój doskonały owal i staje się obwisła. Codzienne wystawianie skóry na światło słoneczne, zmienne czynniki pogodowe, oraz wolniejsze przemiany metaboliczne organizmu przyczyniają się do zmniejszenia ilości włókien elastycznych oraz osłabienia warstwy mięsniowo-powięziowej twarzy w szczególności w okolicach policzków, żuchwy czy szyji. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom pacjentów oraz poszerzenia gamy preparatów umożliwiających redukcję zmarszczek i odmłodzenie skóry zapraszamy do zapoznania się z cieszącym się coraz większym zainteresowaniem „liftingiem bez skalpela”, czyli wykorzystaniem nici ujędrniających skórę.

Lata pracy lekarzy i naukowcówumożliwiły na opracowanie małoinwazyjnego zabiegu, który daje spektakularny efekt. Przełomowym odkryciem w medycynie estetycznym okazały się wchłanialne nici liftingujące. W Jeleniogórskim Centrum Terapii Laserowej w zależniości od wieku i stanu skóry stosowane są dwa rodzaje nici liftingujących. Nici PDO firmy Croma są syntetyczne, całkowice biowchłanialne i zawierają polidioksanon. Do zabiegu techniką APTOS stosowane są nici kwasu polimlekowego. Między oba zabiegami istnieje zasadnicza różnica w technice implantacji nici, osiągalnych efektach i rekonwalenscencji pacjenta.

Ujędrnianie skóry nićmi

Nieinwazyjny lifting bez skalpela

Nieoperacyjny lifting twarzy pozwala osiągnąć rewelacyjne efekty, podnosząc zwiotczałą skórę i przywracając naturalny i młodzieńczy wygląd. Za pomocą nici liftingujących można skorygować owal twarzy, podnieść łuki brwiowe, opadające kąciki ust i skóry w okolicy oczu. Przy czym rysy twarzy nie pozostają niezmienione i naturalne. Nici liftingujące stosuje się również do odmłodzenia zwiotczałej skóry szyji, ramion, piersi, brzucha, czy wewnętrznej strony ud.

Nici Liftingujące na ciało

W jakim wieku wykonać „face lifting” bez skalpela?   

Nici liftingujące są skierowane do pacjentów w wieku od 30. do 60.roku życia. Zabiegi z ich wykorzystaniem są całkowicie bezpieczne, a sama procedura implantacyjna zajmuje maksymalnie godzinę czasu. Ich głównym celem jest zachowanie pięknego, zdrowego i naturalnego wyglądu skóry przy wykorzystaniu nieinwazyjnych technik pozbawionych występowania efektów ubocznych, co często niestety miało miejsce przy stosowaniu klasycznego zabiegu liftingującego. Nici bioabsorbowalne potrafią utrzymywać strukturę skóry  od kilkunastu miesięcy do nawet kilku lat, pozostając przy tym zabiegiem o charakterze bardzo intymnym z natychmiast widocznymi rezultatami. Wprowadzone pod skórę nici pełnią rolę fundamentu dla ujędrnienia zwiotczałej skóry, a ponadto wiele z nich ma właściwość pobudzającą do naturalnej produkcji kolagenu w skórze i jej autoregeneracji. Wchłanialne nici mają także zastosowanie na innych obszarach ciała niż owal twarzy i doskonale mogą ujędrniać oraz podnosić skórę ramion. .

 

Oferta nici liftingujących jest szeroka, dlatego na kosnultacji podczas rozmowy z pacjentem, lekarz indywidualnie dobiera metody odmładzania skóry.

Więcej informacji szczegółowych o naszych zabiegach znajdziesz w menu Zabiegi na górze strony.