Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe powstają w wyniku uszkodzenia skóry podczas trądziku. Trądzik jest stanem zapalnym skóry, który powstaje w wyniku nadmiernego wytwarzania łoju, zatykania mieszków włosowych i rozwoju bakterii. Zwykle trądzik występuje w okresie dojrzewania, ale może również pojawić się u osób dorosłych. Kiedy trądzik występuje w postaci zapalnej, dochodzi do tworzenia się nacieków zapalnych, które niszczą tkankę skórną i prowadzą do powstawania ubytków w skórze. Ubytki te, wraz z procesem gojenia, mogą skutkować powstawaniem blizn potrądzikowych. W przypadku, gdy trądzik zostanie nieleczone lub jest źle leczony, ryzyko powstawania blizn jest większe.

Wskazania do zabiegu

znamiona trądzikowe
blizny potrądzikowe
przebarwienia

Laser frakcyjny 
Działanie lasera frakcyjnego wygładza skórę, poprawia odcień i wyrównuje teksturę, przywracając jej jędrność. Zabieg może być wykonywany na każdej części ciała. Technologia lesera frakcyjnego polega na wytworzeniu na skórze pokrytej bliznami tysięcy mikroskopijnych dziurek, pozostawiając pomiędzy nimi siatkę nieuszkodzonej tkanki. W pobudzonej oddziaływaniem lasera tkance rozpoczyna się intensywny proces gojenia ran, który jednocześnie wygładza oraz odbudowuje zewnętrzną warstwę skóry.
Zabieg usuwania blizn potrądzikowych wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego (np. przy zastosowaniu kremu znieczulającego). Podczas zabiegu, zostaje naruszone 20% leczonej powierzchni, dzięki czemu zachowuje się 80% zdrowej i nienaruszonej skóry, która niezbędna jest do przebudowy włókien kolagenowych i szybkiego gojenia. Dzięki temu proces rekonwalescencji jest bardzo krótki, a tym samym minimalizuje się ryzyko wystąpienia powikłań.

Bezpośrednio po zabiegu, mogą pojawić się zaczerwienienia, rumień, lub punktowe krwawienia. Stan ten utrzymuje się od 3 dni, to tygodnia czasu. Całkowite zagojenie ran może potrwać 2 tygodnie. Już wtedy można zaobserwować wyraźną poprawę kondycji skóry. Tworzenie się nowego kolagenu trwa od 3 do 6 miesięcy i po upływie tego czasu można osiągnąć pełen rezultat terapii.
Aby osiągnąć zadowalający efekt, zabieg należy powtórzyć 2-4 razy w odstępach 4-5 tygodni.

Radiofrekwencja Mikroigłowa
Innowacyjna technologia, która łączy w sobie metodę frakcjowania oraz pola radiowego (RF).  Właściwe działanie odbywa się na poziomie tkanek. Za pomocą odpowiedniej głowicy z mikroigiełkami zostaje wysłany impuls do wewnątrz tkanki. W trakcie zabiegu pobudza się skórę nie tylko energią cieplną, ale również samym nakłuwaniem, które aktywuje procesy regeneracyjne. Celem zabiegu jest pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry, poprzez stymulację włókien kolagenowych, a efektem jest wyrównanie i redukcja blizn potrądzikowych. Precyzyjne działanie głowicy wewnątrz skóry zapewnia krótki czas gojenia się. Zabieg Termoliftingu RF ma za zadanie rozpoczęcie pozytywnych zmian we włóknach kolagenowych, których efekt możemy zobaczyć stopniowo przez około 3 miesiące po wykonanym zabiegu.  Zabieg należy powtórzyć 2-3 razy w miesięcznych odstępach. Więcej na temat zabiegu można przeczytać na stronie.

Dermabrazja laserowa 

Zabieg ten pozwala na usunięcie uszkodzonej zewnętrznej warstwy skóry, a dodatkowo działa pozytywnie na pobudzenie organizmu. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz naturalny wzrost nowej tkanki, dzięki czemu proces rekonwalescencji jest znacznie krótszy.   Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka, warstwa po warstwie, aż do uzyskania pożądanego efektu. Usunięcie powierzchownych warstw skóry powoduje jej odświeżenie i oczyszczenie. Dodatkowo, zabieg ten powoduje oczyszczenie zatkanych ujść gruczołów łojowych i potowych, usunięcie zlokalizowanych pod skórą przebarwień.

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych, lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny w celu określenia stanu zdrowia oraz kondycji skóry. W niektórych przypadkach należy wykonać badania krwi. Sam zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym ( np. krioanastezji lub kremów znieczulających). Na koniec na skórę zostaje nałożony opatrunek ze środkami przeciwbakteryjnymi, który należy wymieniać według wskazówek lekarza.

Przeciwwskazania do zabiegów usuwania blizn potrądzikowych

skłonność do bliznowców
infekcje skórne
ciąża
choroba nowotworowa
otwarte rany lub zmiany skórne
zaburzenia krzepliwości krwi
terapia przeciwzakrzepowa