Umów się na bezpłatną konsultację
+48 75 64 31 687 kontakt@jctl.pl

Usuwanie tatuaży

Laserowe usuwanie tatuażu jest zabiegiem, składającym się z kilku sesji i wymaga procesowego leczenia. Ilość powtórzeń zabiegu zależy od głębokości wprowadzonego barwnika, jak i zastosowanego koloru tatuażu. Podczas konsultacji medycznej , lekarz oceni stan skóry i tatuaż, a także zaleci odpowiedni moment dla przeprowadzenia zabiegu. Każdy tatuaż i skóra są unikalne, dlatego ważne jest, aby indywidualnie dostosować plan zabiegów do potrzeb i oczekiwań Pacjenta. 

Na czym polega zabieg usuwania tatuażu?

Zabieg polega na emisji bardzo krótkich impulsów światła (nanosekundy), które zostają pochłonięte przez barwnik tatuażu. Każdy kolor absorbuje inną długość fali. Podczas zabiegu, po absorpcji światła lasera dochodzi do rozerwania barwnika na drobne fragmenty, które zostają wchłonięte przez układ immunologiczny skóry. Po odpowiedniej dobranej długości fali przez lekarza specjalistę zabieg jest precyzyjny i nie wywołuje trwałych obrażeń na skórze.

Aby skutecznie usunąć tatuaż zazwyczaj należy wykonać 3-8 powtórzeń zabiegu w odstępach 4-6 tygodni (jest to czas na wygojenie się skóry po zabiegu) . W celu zwiększenia komfortu pacjenta, zabieg usunięcia tatuażu prowadzony jest przy zastosowaniu nadmuchu chłodnego powietrza.

Po zabiegu

Należy się liczyć, że nie wszystkie tatuaże można usunąć całkowicie (np. te z żółtą barwą). Można zmniejszyć jego intensywność. Skóra po zabiegach może być lekko odbarwiona. Bardzo rzadko skóra w miejscu usuwania tatuażu może mieć inną teksturę.
Po zabiegu skóra może być wrażliwa, zaczerwieniona i może pojawić się obrzęk. Należy stosować się do zaleceń specjalisty odnośnie ochrony przeciwsłonecznej i unikania ekspozycji na słońce lub używaj wysokich filtrów SPF w przypadku konieczności wyjścia na zewnątrz. Gorąca woda może prowadzić do rozszerzenia naczyń krwionośnych i podrażnienia skóry, dlatego zaleca się unikania gorących kąpieli i sauny. W pierwszych dniach po zabiegu trzeba unikać intensywnych ćwiczeń i aktywności fizycznej, które mogą powodować nadmierne pocenie się i podrażnienie skóry.

Czas gojenia i powrót skóry do normalności może się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak wielkość i kolor tatuażu, rodzaj skóry i reakcja organizmu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub obawy dotyczące procesu gojenia się, skonsultuj się z lekarzem specjalistą.

Przeciwwskazania do zabiegu

cukrzyca
epilepsja
chemoterapia
choroby skóry
intensywna opalenizna
ciąża i karmienie piersią
zażywanie niektórych leków
skłonności do powstawania przebarwień i bliznowaceń

 

Orientacyjna cena zabiegu: od 200 zł